به نوعی از درب های اتوماتیک که بدون دخالت دست و فقط با یک ریموت به آسانی باز و بسته می شود که به صورت بالا و پایین حرکت می کند. کرکره برقی می گویند.

امروزه با توجه به استقبال زیاد از محصولات برقی و اتوماتیک بازار کرکره های برقی نیز به شدت مورد توجه قرار گرفته است به این صورت که علاوه بر شرکت های بزرگ تولید کننده محصولات و یراق آلات الزامی کرکره ها، شرکت های بیشماری نیز برای نصب و نگهداری این محصولات مشغول به فعالیت هستند.

کرکره های برقی تحول عظیمی را در صنعت دکوراسیون ایجاد کرد و باعث رونق روز افزون این صنعت شده است به طوری که بیشتر درب های پارکینگ ها و مجتمع های تجاری از این نوع درب استفاده می کنند علاوه بر آن این روزها از کرکره های برقی برای پنجره نیز استفاده می شود.

تفاوت کرکره برقی و سنتی

مزیت و تفاوت اصلی که بین کرکره های برقی و سنتی وجود داد راحتی کار با آن است به این صورت که کرکره های اتوماتیک را فقط با فشردن یک دکمه می توان باز و بست کرد اما برای این کار ساده در کرکره های سنتی باید حجم زیادی از فعالیت را انجام داد که موجب شده است روز به روز بر استفاده از کرکره های برقی افزوده شده است.

اشنایی فنی با فرایند تولید و تعمیرات کرکره برقی

کرکره های برقی با توجه به نوع ساختار و سبک خاصی که برای پیاده سازی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد امنیت بیشتری  نسبت به کرکره های سنتی دارند. کرکره های برقی با توجه به کد گذاری که بر روی ریموت می شود فقط با یک ریموت باز می شود اما کرکره های سنتی فقط یک قفل دارد که با شکستن آن به راحتی می توانند به داخل نفوذ کنند. و می توان گفت کرکره های برقی امنیت محل کار یا منزل را تضمین می کتند

کرکره های برقی بر عکس مدل سنتی خود از تنوع رنگ بسیاری پشتیبانی می کنند. علاوه بر آن متریال استفاده شده در تیغه های کرکره های برقی از جنس آلومینیوم است که خاصیت ضد آب بودن را دارد و این باعث افزایش طول عمر این نوع از کرکره ها شده است

شرح مختصر از تولید کرکره برقی

برای تولید و تعمیر کرکره برقی مراحل مختلفی را باید طی کرد:

تیغه ها: تیغه ها یکی دیگر از اجزای مهم کرکره های برقی محسوب می شوند که باید  از جنس خوبی تولید شده باشند. در صورت استفاده از آلومینیوم های نا مرغوب و ضایعاتی که یکی از دلایل مهم ارزان بودن این کرکره ها است بعد از مدت زمان کوتاهی موجب به صدا افتادن کرکره می شود. این نکته را فراموش نکید که زمان خرید صرف ارزان بودن را مورد توجه قرار ندهید مطمئن شوید که در تولید تیغه حتما باید از شمش آلومینیوم استفاده شده باشد که کیفیت و ماندگاری بالای دارد.

موتور: موتور، یکی دیگر از اجزای مهم و کلیدی تشکیل دهنده کرکره های برقی است. موتور های مختلفی تولید شده است که معروفترین آن توبلار و سنترال نام دارد. موتور با استفاده از نیروی تولید شده توسط برق و انتقال آن به گیربکس کرکره را به فعالیت وا می دارد.

نکته خیلی مهمی که در تیغه ها باید با آن توجه کرد این است که اگر وزن تیغه ها بالا باشد بر روی عملکرد موتور تاثیر گذار است و باید موتوری با توان قدرت بمتناسب با وزن تیغه ها مورد استفاده قرار بگیرد.

ریل کرکره: این قسمت که به صورت کشویی در دو طرف کار قرار می گیرد باعث می شود که کرکره در حین بالا و پایین رفتن کار خود را به درستی انجام دهد و از ریل ها خارج نشود.

بخش های مهم در عملکرد کرکره برقی

برای بهبود کیفیت و بالا رفتن راندمان و کاراریی کرکره های برقی عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند.

از جمله آنها می توان به موتور اشاره کرد که در صورت نداشتن کیفیت مناسب و شما را با دردرسرهای زیادی رو به رو خواهد کرد. برند تولید کننده موتور بسیار مهم است که در زمان سفارش کرکره برقی حتما باد از اصالت آن مطمئن شوید.

جنس درب کرکره های برقی نیز مهم است. به  طور مثال اگر متریال استفاده شده در تولید آن از کیفیت خوبی بر خوردار نباشد در مدت زمان کوتاهی دچار مشکلاتی اعم از زنگ زدگی و از رگلاژ خارج شدن می شود.

اشنایی با اجزای کرکره برقی و خرابی های احتمالی

قطعات الکترونیکی زیادی نیز در ساخت و پیاده سازی کرکره های برقی استفاده می شود که نقش مهمی در عملکرد کرکره های برقی دارند از جمله آنها می توان به مدار برق، قطعات کنترلی، چشم الکنرونیکی و… اشاره کرد.

اتصالات که شامل لولا ها، پیچ و مهره، قرقره و… است که در زمان مونتاژ کار مورد استفاده قرار می گیرد.

فواید درب های اتوماتیک و برقی

امروزه با توجه به مدرنیته شدن و علاقه زیادی که مشتریان به استفاده از کالای لوکس از خود نشان می دهند استفاده از این محصولات به شدت زیاد شده است.

اولین راهکار را در نوسازی منازل تغییر درب ورودی و پارکینگ است. با صرف هزینه کم نسبت به درب های آهنی با استفاده از کرکره های برقی علاوه بر زیبایی ای که این نوع کرکره به محل زندگی شما می دهد راحتی خاصی را چاشنی خود می کند و بدون هیچ فعالتی و فقط با یک دکمه به راحتی می توانید ماشین خود را از پارکینگ خارج تا وارد نمایید.

امروزه با توجه به ورود تکنولوژی اینترنت اشیا به داخل کشور و استفاده از این تکنولوژی برای راحتی و مدرن کردن درب ورود با استفاده از تلفن همراه می توان عملیات باز و بست را انجام داد که با استقبال زیاد مشتریان با این تکنولوزی رو به رو شده است و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله فواید کلیدی کرکره های اتوماتیک و برقی جلوگیری از ورود صدا ناهنجار و بلند، آلودگی، گرد و خاک و… اشاره کرد که در مقابل این معظلات به خوبی نقش مهمی را ایفا می کنند.

در تولید کرکره های برقی از عایق هایی استفاده می شود که با توجه به فصل می تواند خود را تنظیم کند. به طور مثال در فصل زمستان می تواند مانع ورورد سرما به داخل شود و در فصل تابستان باعث جلوگیری از ورود گرما ونور مستقیم آفتاب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *