تمامی کسانی که از کرکره برقی استفاده می نمایند قطعا زمانی به دنبال دلایل خرابی کرکره برقی خواهند گشت ، چرا که پس از مدت زمانی ممکن است به دلایل مختلفی کرکره های شما به درستی کار نکنند ، به خاطر بسپارید که قبل از اقدام به رفع مشکلات تان حتما از تمامی دلایلی که می توانند برای شما مشکل ساز شوند اطلاع کافی کسب نمایید ، این کار علاوه بر افزایش دانش فنی شما در زمینه تعمیرات سبب می شود تا برخی از موارد کوچک را به راحتی خودتان برطرف کنید.

در حقیقت ممکن است شما زمانی که به محل کار یا منزلتان می روید عمل نکردن کرکره برقی شما را شوکه نماید و فعالیت روزانه شما و یا کارکنان تان را مختل کند ، در صورتی که این مشکل را جدی تلقی دادید حتما  از کارشناسان حوزه تعمیر کرکره برقی درخواست کمک کنید.

دلایل خرابی کرکره برقی

در ادامه به بررسی کامل دلایل خرابی کرکره برقی و نحوه تعمیر ان خواهیم پرداخت ، مطمئنا شما می توانید با کسب اطلاعات کافی از بروز برخی مشکلات پیشگیری های لازم را انجام دهید.

خرابی کرکره برقی یک معضل قابل حل

دلیل خرابی کرکره برقی ممکن است به علت بروز اشکال در هر یک از اجزای ان باشد و معادلات بالا و پایین رفتن کرکره را بر هم بزنند ، این خرابی می تواند ناشی از  موتور ، برد ، تیغه ها ، ریموت ، اندکپ یا شفت کرکره برقی باشد.

اشکال در برق کرکره نکته ی بسیار مهمی است که لازم دانستیم تا قبل از پرداختن به دلایل خرابی کرکره برقی بدان اشاره کنیم ، ممکن است اتصالات برق و یا فیوز کرکره دچار مشکل شده باشد و اولین مورد جدی هست که باید با دقت کامل چک شود ، به عنوان مثال برای برخی از تعمیر کاران تیم ایران نوین پیش امده است که با مراجعه به محل مورد نظر متوجه شده اند که مشکل  از عدم وصل نبودن فیوز برق کرکره باشد که به راحتی قابل رفع هستند.

مواردی را بسیاری از کارشناسان تیم ما گزارش می کنند که عدم ایمن و استاندارد بودن سیستم برقی کشی برای کرکره مشکل ساز می شود و این می تواند از عدم مهارت تیم نصاب و یا دستکاری های خودسرانه روی سیستم برق کشی توسط مالک ساختمان باشد.

در مواقعی که تخصص کافی در زمینه ی برق کشی ندارید حتما با تعمیرکاران کرکره برقی تماس بگیرید ، خطا در نحوه اتصال برق موتور کرکره خسارات جبران ناپذیری به موتور ان خواهد زد.

1_دلیل خرابی موتور کرکره برقی:

در واقع موتور کرکره نیروی محرکه و نیروی بالا و پایین برنده ی کرکره ها هستند و با تبدیل الکتریسیته به نیروی مکانیکی کرکره بالا و پایین می کنند ، از مهم ترین و اصلی ترین دلایل خرابی کرکره برقی می تواند از بروز اشکال در موتور ان ناشی شود در صورت خرابی موتور توصیه می کنیم خودتان دست به کار نشوید و سریعا از متخصصان تعمیر موتور کرکره برقی تقاضای کمک نمایید.

موتور کرکره برقی حساس ترین بخش کرکره به شمار می رود و می بایست تعمیر ان را جدی گرفت چرا که بروز مشکل و یا خطا در ان می تواند امنیت فروشگاه ، اداره و یا منزلتان را به خطر بیاندازد ، این موتور ها دارای طول عمر بالایی هستند که نیاز به روغن کاری و یا نظافت ماهانه ندارند.

خرابی کرکره برقی

امار ناشی از خرابی موتور کرکره برقی بسیار کمتر از سایر عوامل می باشد و این تنها از کیفیت و استاندارد موتور های به کار رفته در کرکره ها ناشی می شود ، با حضور تعمیرکاران در محل در صورتی که موتور کرکره غیر قابل تعمیر تشخیص داده شود ، سریعا موتور خراب را با یک موتور دیگر تعویض خواهند نمود.

2_خرابی ریموت کرکره برقی:

همانطور که می دانید ریموت وسیله ای که با استفاده از ان می توانید به کرکره برقی فرمان بدهید که بالا یا پایین برود و یا حتی این که ان در وضعیت دلخواه ثابت نگه دارید ، در صورتی که ریموت دچار مشکل و یا اینکه باتری های ان تمام شده باشند کرکره کار نخواهد کرد ، برای اطمینان از سالم بودن ریموت و پر بودن باتری ان ، در حین فشردن دکمه های ان به چراغ ریموت دقت کنید در صورتی که باتری ها شارژ داشته باشد چراغ خاموش یا کم رنگ خواهد بود.

3_ دلایل خرابی کرکره برقی در تیغه:

تیغه ها سازنده ی نمای ظاهری کرکره هستند و بدنه ی اصلی کرکره را تشکیل می دهند ، در صورتی که تیغه ها توسط ضربه دچار صدمه و یا جابجایی شوند ، فعالیت کرکره دچار مشکل خواهد شد ، در برخی موارد کارشناسان ما با حضور در محل متوجه این موضوع می شوند که خرابی های تیغه کرکره که سبب مختل نمودن فعالیت کرکره شده می توانست با اولین مشاهده ی خرابی تیغه رفع و از گسترش ان جلوگیری کرد.

خرابی تیغه های کرکره برقی را جدی بگیرید و رفع خرابی تیغ ها را پس از اولین مشاهده با کارشناسان حوزه تعمیرات کرکره برقی در میان بگذارید.

4_خرابی ریسیور کرکره برقی:

از ریسیور به عنوان مغز اصلی کرکره یاد می کنند چرا که توسط ان می توانیم دستور های ارسالی به کرکره را توسط ریموت که از قبل برای ان تعریف شده اند را کنترل نماییم ، حتما به خاطر داشته باشید که ریسیور ها در محل مناسبی نصب شوند تا در معرض خرابی توسط عوامل طبیعی و یا محیطی نباشند.

5_خرابی شفت کرکره برقی :

شفت یا لوله وسطی ، قسمتی از کرکره های برقی هستند که تیغه ها را به صورت رول دور خود نگه می دارند و حرکت ان با چرخش موتور تنظیم می شود ، شفت ها را از جنس فولاد می سازند و اندازه ی انها در موتور ساید 11 و در موتور های توبلار 8 می باشد.

کرکره برقی

6_خرابی اندکپ کرکره برقی :

اندکپ یا یاتاقان نوعی نگهدارنده دوار بوده که با اتصال ان به بلبرینگ ها به صفحه متصل می شوند و شفت را حول گردش به حرکت در می اورند ، خرابی اندکپ کرکره نیاز بسیار حیاتی می باشد  و حتما باید در صورت خرابی شدید ان را تعویض نمایید.

7_خرابی فتوسل(چشمی) کرکره برقی:

اگر از کرکره برقی های هوشمند استفاده می کنید و هنگامی که کرکره برقی شما باز شده اما بسته نمی شود خرابی ان از کار نکردن فتوسل می باشد ، تمیز و  تراز نبودن فتوسل می توانند سبب رخ دادن چنین خرابی شوند ، حتما فتوسل را در مکانی مناسب قرار دهید.

2 thoughts on “دلایل خرابی کرکره برقی”

 1. سلام علیکم
  وقت شما بخیر
  خیلی ممنون از مطالب مفید و جالب
  راستش من تعمیر کار لوازم خانگی هستم و.رشته تخصصی من برق قدرت هست و.دوست دارم در زمینه تعمیرات کرکره برقی با شما د تعامل باشم و از اطلاعات تعمیر کاران شما استفاده کنم
  خیلی ممنون و متشکر

  1. سلام و درود بر شما، حتما این اتفاق مایه خرسندی تیم تعمیر کرکره برقی ما در تهران و کرج هست و از این موضوع استقبال می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *